Меню
Центр чистої води м.Дніпро, вул. Михайла Грушевського 5/7
Наша адреса:
м.Дніпро, вул. Михайла Грушевського 5/7
Час роботи
Час роботи магазину:
  • Пн-пт - 10:00 - 17:00
  • Сб - 10:00 - 15:00
  • Нд - вихідний

Які види забруднень є в моїй воді і як вони можуть впливати на моє здоров'я?

Які види забруднень є в моїй воді і як вони можуть впливати на моє здоров'я?

Алюміній, манган, залізо, хром, свинець, кадмій, цинк — це те, що є в українській воді з-під крана, залежно від регіону. Якщо залізо загалом немає серйозних побічних ефектів, то системне споживання інших важких металів може мати ряд відстрочених наслідків, зокрема неврологічні захворювання. Органічні речовини, особливо продукти хлорування води, основну частку яких займає хлороформ, мають підтверджені науковими дослідженнями канцерогенні властивості. Нормувати цей показник стали лише у 2015 році, а моніторинг у такому випадку системно не ведеться, що погано, оскільки чим більш зношені системи водопостачання та чим нижча якість вихідної води в джерелах водозабору, тим більше шансів отримати високий вміст хлороформу. Загалом органічне забруднення можна оцінювати за параметрами хімічного споживання кисню та нітритами, які у місцевій воді знаходяться на верхній межі норми.

Вплив забруднень на здоров'я:

  1. Захворювання шкіри. Деякі хімічні речовини, які містяться у воді, можуть спричиняти подразнення шкіри або навіть викликати алергічні реакції.
  2. Хвороби органів травлення. Контакт із забрудненою водою може призвести до захворювань органів травлення, таких як діарея або гепатит.
  3. Пошкодження нирок. Надмірне споживання води, забрудненої важкими металами, може призвести до пошкодження нирок та інших органів.
  4. Ризик раку. Деякі хімічні речовини, які містяться у воді, можуть бути канцерогенними та збільшувати ризик розвитку раку.

Кожна людина може оцінити якість води за такими показниками, як запах, смак, кольоровість та каламутність, навіть без використання спеціального обладнання. Якщо вода забруднена або має неприємний запах, наш мозок зазвичай сигналізує, що її краще уникати. Ці органолептичні відчуття, ймовірно, допомагали нашим предкам уникати отруйних речовин та захищали їх від можливої небезпеки. Каламутність виникає внаслідок присутності у воді звисаючих частинок, які можуть мати різні джерела - деякі з них не встигають осісти під час очищення у відстійниках, тоді як інші, наприклад іржа та мул, можуть змиватися з труб по дорозі до вашого крану.

Хоча мутність часто не є загрозою для здоров'я людини, вона може сприяти більш частій заміні фільтрів. Брудний відтінок води може різнитися залежно від джерела її походження. Наприклад, вода з поверхневих джерел, таких як річки, часто має жовтувато-зелений та брудний відтінок через наявність органічних речовин, таких як гумати та фульвокислоти, які складно окиснюються у вихідній воді. Часом цей відтінок з'являється повторно через взаємодію хлору з мікроорганізмами, що живуть на внутрішніх поверхнях водопровідних труб. Жовта вода з крана також може свідчити про наявність заліза у воді, що часто спостерігається у підземних джерелах води.

Забруднення води - серйозна проблема, яка впливає на здоров'я та благополуччя мільйонів людей по всьому світу. Щоб захистити себе від негативного впливу забруднень, важливо мати доступ до чистої води. Сучасні технології водоочищення, що пропонує наша компанія, можуть допомогти забезпечити безпечну і чисту воду для вас та вашої сім'ї.

Бережіть воду - бережіть своє здоров'я

Коментарі